فیشو ، سکوی دیدبانی دارایی های رمزارزی شما

 

اتریوم | Ethereum | ETH

اتریوم (Ethereum) یک رمزارز و دارایی دیجیتال است که در سال 2015 توسط برنامه نویسی با نام ویتالیک بوترین ابداع شد. اتریوم، به عنوان یک سیستم قرارداد هوشمند و یک پلتفرم برنامه نویسی قرارداد هوشمند (Smart Contract) عمل می‌کند.

اتریوم مانند بیت کوین بر اساس فناوری بلاکچین (Blockchain) کار می‌کند، با این تفاوت که امکان اجرای قراردادهای هوشمند را به کاربران ارائه می‌دهد. قراردادهای هوشمند، قراردادهایی هستند که با استفاده از کدهای قابل برنامه‌ریزی، به صورت خودکار اجرا می‌شوند و امکان ایجاد برنامه‌های مبتنی بر قراردادهای هوشمند را فراهم می‌کنند.

اتریوم به عنوان یک پلتفرم برای توسعه برنامه‌های بلاکچینی (Blockchain)، امکان ساختن انواع مختلفی از برنامه‌های قرارداد هوشمند را فراهم می‌کند. از جمله این برنامه‌ها می‌توان به برنامه‌هایی که در زمینه امنیت، اعتبارسنجی، توزیع محتوا و مبادلات مالی کاربرد دارند اشاره کرد.

در مقایسه با بیت کوین، اتریوم قابلیت‌های بیشتری برای توسعه برنامه‌های بلاکچینی دارد و به عنوان یک پلتفرم برای توسعه برنامه‌های قرارداد هوشمند، توجه بسیاری از توسعه‌دهندگان را به خود جلب کرده است. 

اتریوم | Ethereum | ETH
$ 1,795.49
Ethereum

Marketcap
$ 215.94 B
24H Volume
$ 6.16 B
Supply
120.28 M ETH